Günümüzün ana konusu olan COVİD-19 virüsünden dolayı ne yazık ki dışarı çıkamıyoruz ve can sıkıntısından ölüyoruz.

Tam da bunun gibi zamanlar için yapılmış, aynı COVİD-19 gibi virüslerin Dünyayı ele geçirdiği 10 animeyi izleme ve kendimize neşe katma vakti geldi! Bizde sizler için bu karantina günlerinde izlenebilecek 10 animeyi derledik. Şimdiden keyifli seyirler!

10-King Of Thorn

Ölümcül bir virüs olan “Medusa” Dünya çapında bir salgın haline gelir. Bu ölümcül virüsten kaçmak için birkaç kişi seçilip uyku kapsüllerine konulur; kapsülün içinde gelecek bir tedavi umarak.

9-Highschool Of The Dead

Hiç umulmadık bir anda zombi salgını çıkınca, aynı lisede olan bir grup arkadaş birlikte hayatta kalmaya çalışır.

8-Kabaneri Of The Iron Fortress

Bir virüsten dolayı insanların derisini yırtarak içlerinden çıkan yaratıklar hiç bitmeyen açlıklarını doyurmak için ortalıkta dolaşmaya başlarken Dünya bir sanayi devrimi geçiriyordu. Onları öldürmenin bilinen tek yolu ise “Kabane” yani kalplerini yok etmekti.

7-Guilty Crown

Japonya, yıl 2039. ”Kıyamet Virüsü” nün ortaya çıkışından on yıl sonra, ”Kayıp Noel” olarak bilinen bir olay, bir zamanlar onurlu bir ulus GHQ’nun yani düzeni yeniden sağlamaya ant içmiş bağımsız bir askeri gücün emri altına girdi.

6-Terra Formars

21. Yüzyılda insanlık Mars’ı kolonileştirmek amacıyla Mars’ın atmosferine uyum sağlayabileceklerini düşündükleri iki tane tür gönderdi; algler ve hamam böcekleri. Ama bu türlerin olağanüstü uyum sağlama yeteneklerini gözden kaçırdılar.Şİmdi de 26. Yüzyılda öldürücü bir hastalık olan ve ”Alien Engine Virus” olarak bilinen bir hastalık Dünya’ya ulaştı, ve tek tedavisi ise Mars’ta bulunduğu düşünülüyor. Tek sıkıntı ise Mars şuanda insan boyutunda hamam böceklerinin yaşam alanı.

5-Norageki (Five Numbers!)

İzole edilmiş bir hapishanede, beş tane mahkum ve bir kedi vardır. Bir gün, Güç kesintisi bütün hücreleri açar ve tüm mahkumlar serbest kalır.

4-Ergo Proxy

Mahvolmuş olan bir şehir olan Romdo’da Dünya’daki son insan topluluklarından biri bulunuyor. Binlerce yıl önce, dünya çapında bir facia tüm gezegeni mahvetti; şimdi, bu kubbeler dışındaki alanda yaşamak tam olarak imkansız. İnsanlığın iyileşmesini hızlandırmak için, “AutoReivs” insan şeklindeki robotlar, insanlara günlük yaşamlarında yardım etmesi için yaratılmışlardır. Ama, AutoReivsler tanımlanamayan bir hastalık olan ve onlara özfarkındalık veren “Cogito Virüsü” ünü kapmaya başlamışlardır.

3-Black Bullet

2021 yılında ”Gastrea” olarak bilinen parazitik bir virüs insanlara bulaşıp onları canavara dönüştürmektedir. İnsanlıktan geriye kalanlar ise şimdi Varanium’dan yapılmış, Gastrealara hasar verebilen tek materyalden yapılmış olan Monolith duvarlarının içinde yaşamaktadır.

2-Canaan

Oosawa Maria ortağı Mino ile birlikte Şangay, Çin’de çalışan Japon bir fotoğrafçıdır. Beraber şehirde yazmaya değer olan haberleri ararlar. Yerel festivalde sıradışı bir şey olunca, Maria ve Mino araştırmak için hemen oraya gider. Bir anda, kendilerini bilinmeyen maskeli adamlar ve garip, beyaz saçlı bir kadının çatışması arasında bulurlar. Maria tam çapraz ateşe yakalanıcakken eski bir dostu olan Canaan ortaya çıkar ve onu kurtarır. Ama uğursuz bir şekilde çok yakın bir gelecekte ölümcül bir virüs gelişir, ve Canaan eğer arkadaşlarını kurtarmak ve suçluyu yakalamak istiyorsa geçmişiyle yüzleşmek zorunda olduğunu anlar.

1-LOUPS=GAROUS

İnsanların sentetik yiyecekler yediği, fiziksel temas yerine çevrimiçi bir varlık sürdürdüğü ve bir kameranın merceği yoluyla yönetilen bir gelecekte, bir grup çocuk gerçek dünyada buluşmaya başlar.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir