Dr.stone bir çeşit post apokaliptik seri. Büyük bir hayran kitlesi olan bu seriyi çok da alışık olunmadık bir şekilde ele alan seri, izleyicilerin beğenisine 5 Temmuz 2019’da sunuldu. Bügünün tarihine göre birkaç hafta önce sonlandı tabi, bu 1.sezonu için geçerli 2.sezonu onaylandı ve o cepheden bir haber alamasakda, yeni bitti sakinleşmek gerek.

O zaman birazda içeriklerden bahsedelim. Dünyada ki insan popülasyonunun hepsini taşa çeviren bir ışık ile herkes taşa döner fakat bilinçleri yerindedir. Bu taşlaşma ana karakter olan Senkuu çözülene kadar yani 3700 yıl boyunca sürer, bir şekilde taşlarından çözünen Senkuu el değmemiş bir dünyaya dönen gezegenimizde yaşamaya başlar. Ondan sonra Senkuu’nun yardımlarıyla 6 ay sonra yakın arkadaşı olan Taiju’da çözünür.
Bilim konusunda abartılı yeteneği ve bilgisi olan Senkuu, bildiğimiz dünyayı yeniden kurup herkesi yeniden canlandırmak için adımlar atmaya başlar. Bu serüveninde kas gücü fazla ve inanılmaz bir dayanıklılağa sahip olan arkadaşı Taiju ona yardımcı olacaktır.

Senkuu: Müthiş bir zekaya sahip olan Senkuu inanılmaz bir bilim arzusuna sahip ve işler sarpa sarınca zekasını kullanarak olaylara el atmaktan çekinmiyor.

Taiju: Dayanıklılık konusunda asla geçilemeyen bir canavar. Arkadaşı ve sevdiği kızı mutlu etmek için yapamayacağı hiç bir şey yok, tatlı bir kişi.

Chrome: Animenin ileri ki bölümlerinde çıkan bu kişi, klasik öğrenmekten vazgeçmeyen ve pes etmeyen bir kişi ama kendisini çok geliştiriyor.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir