Daha önceden tanıtımını yaptığımız Kamisama Hajimemasita‘nın mangakasını sizler için tanıtmaya karar verdik.

Julietta Suzuki (鈴木 ジュリエッタ, Suzuki Julietta) 6 Aralık, Japonya’da Fukuoka’da doğmuş manga sanatçısıdır. Yazdığı Hakusensha’nın Hana to Yume dergisinde yayınlanan Karakuri Odetta ve Kamisama Kiss mangalarıyla tanınır.

Julietta Suzuki | Kamisama Hajimemashita Wiki | Fandom

Julietta Suzuki, ilk çıkışını çalışmasını Ura Antique to Hakusensha’nın 44. Büyük Mücadelesine göndererek yaptı. Tek sayılık hikayesi daha sonra listeye alındı ve 2004 yılında Hana to Yume’nin ilk Ağustos sayısında yayınlandı. İkinci tek sayılık hikayesi Asa ga Kuru’yu (Morning Has Come) yeniden “En Fazla Çaba Ödülü”nü aldığı Hana to Yume’ye gönderdi. Tek sayılık hikayesi daha sonra Hana to Yume’nin 16. sayısında serileştirildi.

Shojo Beat on Twitter: "Julietta Suzuki received her new copies of ...

Suzuki daha sonra Hoshi ni Naru Hi isimli başka bir tek sayılık hikaye yazdı ve Hana to Yume’nin özel yayını olan Hana to Yume Plus’ta yayınlandı. Suzuki’nin, Hana to Yume’nin kasım sayısında başka bir tek sayılık hikayesi daha vardı, Mai Pureshasu. Ogami-ya Uradaicho, Suzuki’nin o yılki son tek sayılık hikayesi oldu ve Hana to Yume’nin 24. sayısında çıktı.

星になる日 [Hoshi Ni Naru Hi] by Julietta Suzuki

2005 yılında, Hana to Yume’nin Ocak sayısında bir tek sayılık hikayesi olan ‘’Mai Buraddi Raifu’’ vardı. Daha sonra Tsubaki Ori’yi Hana to Yume’nin şubat sayısına yayınladı. Nisan Ayında, Sakurachiru da aynı dergide yayınlandı. Daha sonra haziran ayında Akuma to Doruche adlı ilk serisi Hana to Yume’de yayınlanmaya başladı.

Karton Kutu: Yeni Başlayan Mangalar - 1 {Adarushan no Hanayome ...

Akuma to Dolce’den kısa bir süre sonra Suzuki, Hana to Yume’de Karakuri Odetto isimli bir seri daha başlattı.

2007’de, Hana to Yume’nin 14. sayısı için ‘’Katakoi ★ Akuma-chan’’ isimli bir tek sayılık hikaye daha yazdı. 2008 Ocak sayısında Karakuri Odette nihayet 6 cilt halinde derlenmiş 35 bölümle sona ermişti. Karakuri Odette bittikten den kısa bir süre sonra, aynı dergide başka bir dizi olan Kami-sama Hajimemashita’ya başlamıştır.

Shoujo Café: Segunda temporada animada para Kamisama Hajimemashita

Yaptığı Çalışmalar

  • Akuma to Dolce (2005-2008)
  • Karakuri Odette (2005-2007)
  • Kamisama Kiss (2008-2016)
  • Tripitaka Toriniku
Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir