Evet, gel gelelim klasiklerden Naruto’nun tanıtımına. Yılların animesi olan Naruto’yu bir de benden okuyun istedim ve de bir yazı hazırladım. Unutmadan türünden bahsedeyim; komedi, dövüş sanatları, shounen, macera, süper güç, aksiyon.

Konu

Uzumaki Naruto, Konoha Köyü’nde dünyaya gelen ana karakterimiz. Naruto henüz yeni doğmuş bir bebek iken, “Kyuubi”(Dokuz kuyruklu Şeytan Tilki) içine mühürlenmiştir, bugün aynı zamanda ailesini kaybettiği gündür. Kyuubi’den korkan yetişkinler, çocuklarına Naruto’dan uzak tutmak için bahaneler üretmişlerdir. bu nedenle Naruto zor bir çocukluk yaşamıştır. Yalnız bir çocukluk yaşayan karakterimiz, bu his ile birlikte her küçük çocuğun yapacağı gibi, dikkat çekme amacıyla yaramazlık peşinde koşturur. İnsanların ona neden kötü davrandıklarını algılayamadığı için çok sinirlenir ve bu durumu kabullenemez. Ninja akademisinde çok başarılı bir öğrenci olamaz, ancak oldukça azimlidir, inatçıdır. Dışlandığı gerçeğini kabul edemediği için, insanlara kendini kabullendirebilme amacı ile, köyün en güçlü ninjası olan “Hokage” ünvanını almak onun hayali olmuştur.

Şimdi şöyle ki, Naruto fazlasıyla uzun olduğu için çokça detay barından bir seri. Bu sebeple Naruto’nun evrenini her ne kadar anlatmak istesem de bunu şuan için yapamam çünkü çok uzun olur. Aynı zamanda karakterleri de tanıtamayacağım. Eğer bu evren için bir tanıtım isterseniz belirtmeyi unutmayın.

Naruto Opening

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir