Hiroyuki Takei’nin Shaman King manga’nın resmi web sitesi Cuma günü açıkladı. Önümüzdeki Nisan ayında prömiyer yapacak yepyeni bir televizyon animesine ilham kaynağı olduğunu duyurdular. Daha önce 2001-2002 Japonya’da televizyonlarda yayınlandı.

Shaman King, Shueisha’nın haftalık “Shonen Jump” dergisine 1998 yılında girmiştir. Manga aniden 2004 yılında sona erdi, fakat manganın yeniden basılması 2009 yılında “gerçek bir son” ortaya çıkardı.

Takei, Shaman King manga için Mayıs 2018’de Shonen Magazin’de Edge dergisinde “Shaman King The Super Star” adlı yeni bir arc başlattı. Dergi Aralık ayında manganın doruğa yaklaştığını açıkladı. Shonen Magazin Edge’in Nisan sayısı, manganın 17 Nisan’da devam edeceğini açıkladı.

Viz Media, 2003’ten 2011’e kadar orijinal Shaman King mangasının 32 cildini yayınladı, ancak artık mangaya lisans vermiyor. Japon yayıncı Kodansha artık Japonya, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde “Shaman King” in ticari marka sahibi olarak listelemiş. Shueisha başlangıçta Japonya’daki manga haklarına sahipti.

Kaynak: Anime News Network

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir